Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

AUTOKAR TEATRALNY - grudzień 2015

Obraz

Towarzystwo Kulturalne BYWALCY zaprasza na wyjazd Autokaru Teatralnego, który w grudniu zawiezie nas do Teatru Ateneum na sztukę DZIEWICE I MĘŻATKI wg Moliera...

Towarzystwo Kulturalne BYWALCY zaprasza na wyjazd Autokaru Teatralnego, który w grudniu zawiezie nas do Teatru Ateneum na sztukę DZIEWICE I MĘŻATKI wg Moliera.

Kobiety w poszukiwaniu mężczyzn… cóż za odwieczny temat! I w sztuce Moliera, i w autorskim przedstawieniu Janusza Wiśniewskiego, wizjonera teatru, kilka bardzo różnych pań i panien zdradza się ze swoją niechcianą samotnością. Co dotyczy nie tylko tytułowych dziewic, ale i szacownych mężatek, które znudziły się swoim mężom. Te molierowskie kobiety – ale czy tylko molierowskie? – zrobią wszystko, by pozyskać lub odzyskać miłość. Do tego stopnia, że wpuszczają do domu złe duchy, biesy w uwodzicielskim przebraniu. No i dopiero się zaczyna… Wszystko zaś podszyte jest słynnym molierowskim śmiechem, bo przecież śmiech rozbraja, koi i wyzwala od złego.

Występują:    Marian Opania,  Ewa Telega,  Olga Sarzyńska, Magdalena Schejbal,  Maria Ciunelis, Dorota Nowakowska,  Tadeusz Borowski
Inscenizacja i scenografia: Janusz Wiśniewski

Wyjazd 13 XII 2015 (niedziela) o godz. 16 z parkingu przy OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23.

Rezerwacja biletów - tel. 29 7664591

Koszt 95 zł (wpłata do 30 XI)


Opublikowano: 26 listopada 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury