Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

THE BEST OF SGT

Obraz

wernisaż
Galeria Ostrołęka prezentuje ostrołęczanom dorobek fotograficzny Suwalskiej Grupy Twórczej. Wystawa jest efektem wymiany artystycznej Galerii Ostrołęka z galeriami Suwalskiego Ośrodka Kultury. We wrześniu w słynnej suwalskiej Galerii Fotografii PAcamera prezentowana była wystawa „Ostrołęka – portret miasta”, przygotowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne...

wernisaż
Galeria Ostrołęka prezentuje ostrołęczanom dorobek fotograficzny Suwalskiej Grupy Twórczej. Wystawa jest efektem wymiany artystycznej Galerii Ostrołęka z galeriami Suwalskiego Ośrodka Kultury. We wrześniu w słynnej suwalskiej Galerii Fotografii PAcamera prezentowana była wystawa „Ostrołęka – portret miasta”, przygotowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne. 

„Jeśli tytuł wystawy kojarzy się Państwu z płytą zespołu muzycznego z najlepszymi utworami, to wszystko w porządku. „The best of SGT” to rzeczywiście album, chociaż nie z muzyką, a z wyborem zdjęć Suwalskiej Grupy Twórczej, w większości z ostatnich 10 lat. To przewrotny tytuł, bo czy, spośród podobnych grup fotograficznych, SGT jest the best? Pewnie są w kraju stowarzyszenia, kluby fotograficzne lub grupy artystyczne działające prężniej, mające większe osiągnięcia, ale i SGT nie ma się czego wstydzić.
SGT jest grupą zaprzyjaźnionych osób różnych profesji, których łączy pasja fotografowania. Tym, co wspólne dla wszystkich SGT-owców jest również umiłowanie piękna przyrody Suwalszczyzny oraz chęć dania tej fascynacji artystycznego wyrazu. Gościnne progi najpierw Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki, a obecnie Suwalskiego Ośrodka Kultury, już od 10 lat umożliwiają Grupie kontakt z odbiorcami podczas wystaw i różnego rodzaju pokazów. Do chwili obecnej dwudziestoosobowa Grupa SGT zorganizowała 24 wystawy i prezentacje w Suwałkach, w regionie i za granicą, zorganizowała bądź uczestniczyła w 17 plenerach, przygotowała 16 pokazów slajdów.
Statystyki pozostawmy jednak urzędnikom. Jubileusz 10-lecia Grupy SGT mimowolnie skłania do refleksji, wspomnień i podsumowań. Charakterystyczne dla artysty jest poczucie, że można było lepiej i więcej oraz niedosyt – właściwej realizacji, czasu, czy energii. Takie myśli są naturalne. Patrząc wstecz można rozważać, która wystawa była najlepsza, który plener najpłodniejszy w udane fotografie. Ekspozycja pokazuje zdjęcia najlepsze naszym zdaniem. Ostateczna ocena, wybór the best of „The best of SGT”, należy do Państwa”.  Andrzej Zujewicz

hol OCK, wstęp wolny

Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl

energa


Opublikowano: 28 listopada 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury