Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

DWOJE I ŚWIATŁO

Obraz

W Galerii Ostrołęka otwarta została wystawa instalacji multimedialnych Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali
Jest to nietypowa wystawa - można na niej bawić się wchodząc w interakcję z pracą artysty, słowem tworzyć niepowtarzalne a zarazem ulotne obrazy. Każdy może poczuć się artystą. Zachęcamy do podjęcia próby - to naprawdę świetna zabawa. 

W Galerii Ostrołęka otwarta została wystawa instalacji multimedialnych Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali
Jest to nietypowa wystawa - można na niej bawić się wchodząc w interakcję z pracą artysty, słowem tworzyć niepowtarzalne a zarazem ulotne obrazy. Każdy może poczuć się artystą. Zachęcamy do podjęcia próby - to naprawdę świetna zabawa. 

Od wielu lat Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala tworzą razem. Z pozoru pochodzą z „odrębnych światów”, ale spotkali się na dobre i złe, a ich wspólne realizacje są oparte na podobnych fascynacjach. Interesuje ich obraz malarski, fotograficzny i filmowy oraz wzajemne pomiędzy nimi asocjacje.
Joanna jest malarką. I jak się to potocznie mówi: „rasową” malarką. Jak większość malarzy przeszła przez fascynację: materią podobrazia, farby, formatu, kompozycji. W tej kwestii: „odrobiła lekcje”. Grzegorz Rogala to z kolei duchowy spadkobierca poszukiwań pionierów kina i fotografii. Tak jak oni uwielbia poznawać nieprzetarte szlaki poszerzania iluzji w ten sposób, by poszerzyć realność. Tak jak Georges Melies i Emile Reynaud stwarzali nowe światy, tworząc współczesne kino, tak Grzegorz tworzy nadrzeczywistość wieku XXI programując „nową realność”. Jest magikiem i prestidigitatorem.
"Jestem życie" - to interaktywna audiowizualna instalacja malarska inspirowana wierszem Appolinaire'a pod tym tytułem. Widz, stojąc przed ekranem, będąc jednocześnie w polu widzenia kamery, swoją obecnością i ruchem powoduje zmienność materii wyświetlanej z projektora komputerowego, tworząc w pełni abstrakcyjny, dynamicznie zmienny obraz.  

Wystawa czynna do 30 VIII


Opublikowano: 02 lipca 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury