Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

STANISŁAWA CELIŃSKA z Zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

Obraz
koncert

Niedawno podziwialiśmy ją w roli Grace w sztuce teatralnej Toma Zieglera. Teraz Artystka przypomniała nam, że wspaniale śpiewa. To była prawdziwa uczta... Jak pisał w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Wojciech Przylipiak: „(…) jej głos i kreacja muzyczna są dalekie od gwiazdorstwa. Głos jest zmysłowy, przejmujący, naturalny. Celińska »Atramentową« płynie trochę pod prąd muzycznego rynku,

koncert
Niedawno podziwialiśmy ją w roli Grace w sztuce teatralnej Toma Zieglera. Teraz Artystka przypomniała nam, że wspaniale śpiewa. To była prawdziwa uczta... Jak pisał w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Wojciech Przylipiak: „(…) jej głos i kreacja muzyczna są dalekie od gwiazdorstwa. Głos jest zmysłowy, przejmujący, naturalny. Celińska »Atramentową« płynie trochę pod prąd muzycznego rynku, ale pierwsze miejsce na liście sprzedaży OLIS pokazuje, że jest dużo miejsca poza hip-hopową i popową sieczką na rzeczy poruszające i prawdziwe.”
„Atramentowa…" to Jej najnowsza płyta. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie, jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji.
    A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Po występie z „Atramentową Rumbą" okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka tak jak kiedyś Cesaria potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów - kocha życie.
    Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha. “Atramentowa…"- Stanisławy Celińskiej, w czerwcu 2015 r. osiągnęła status Złotej Płyty, a po paru kolejnych tygodniach Platynowej.
W październiku 2015 r. ukazała się płyta „Atramentowa…Suplement" z 9. premierowymi nagraniami. „Atramentowa... Suplement" zawiera niezwykle klimatyczne utwory, zmysłowo  jak zawsze  zaśpiewane przez niepowtarzalną Artystkę. Muzykę do tekstów Doroty Czupkiewicz oraz samej Stanisławy Celińskiej skomponował i zaaranżował producent płyty Maciej Muraszko.
Na tegorocznej Gali - Bestsellery Empiku płyta Atramentowa… znalazła się na pierwszym miejscu, a Artystka odebrała statuetkę za najlepiej sprzedaną płytę polską 2015 roku. Płyta miała także nominacje do Fryderyków za 2015 rok w kategorii Muzyka Pop.
Podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Stanisława Celińska otrzymała wręczaną po raz pierwszy w historii festiwalu Nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej. Uhonorowana została także Złotym Mikrofonem i podwójną platyną
za album „Atramentowa…”
Akcja NASTROJE WE DWOJE - finansowana z Budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta
22 X godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł

Opublikowano: 29 września 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury