Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

LECIOŁY ZÓRAZIE - wernisaż wystawy Oli Grudzińskiej

Obraz

Ilustracje Oli Grudzińskiej
Wystawa w 80. rocznicę śmierci księdza Władysława Skierkowskiego jest efektem półrocznego stypendium otrzymanego przez artystkę z MKiDN.

Ilustracje Oli Grudzińskiej


Wystawa w 80. rocznicę śmierci księdza Władysława Skierkowskiego jest efektem półrocznego stypendium otrzymanego przez artystkę z MKiDN.

Ola Grudzińska - absolwentka łódzkiej i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, tworzy formy przestrzenne. Porusza się w obszarze pamięci, śladów, wspomnień, tradycji. W swojej pracy koncentruje się na człowieku oraz jego najbliższym otoczeniu. Inspiracją dla niej często stają się teksty literackie oraz muzyka. Uczestniczyła w różnych wystawach zbiorowych. Część jej rodziny ma korzenie kurpiowskie. Praca nad ilustracjami do pieśni kurpiowskich była dla niej bardzo ważnym doświadczeniem artystyczno-poznawczym. Mieszka w Warszawie.

Wernisaż w Galerii Ostrołęka, pl. gen. J. Bema 14

ola-grudzi-ska


Opublikowano: 20 sierpnia 2021 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury