Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Obraz

W słoneczne, niedzielne południe nie zabrakło młodych widzów chcących choć trochę przybliżyć nastrój świąteczny. Na scenie OCK wspaniali aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek zrobili to znakomicie. Był nastrój, tajemnica, dobre i złe duchy, wspomnienia i wiele chwil do zadumy. Były owacje, a aktorzy wielokrotnie wychodzili kłaniać się zadowolonej publiczności. 

Opowieści o duchach były w Anglii czasów Charles’a Dickensa bardzo popularne. On sam jako mały chłopiec z zachwytem chłonął każde słowo z historyjek o zjawach i czarach. Po latach stworzył historię egoisty-Scrooge'a, któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany moralnej.
Spektakl dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych. 
Sztukę wystawi Olsztyński Teatr Lalek. Adaptacja i reżyseria: Krystyna Jakóbczyk. Scenografia: Urszula Kubicz-Fik. Muzyka: Jerzy Stachurski, gra na skrzypcach: Mirosław Kosiński. Obsada: Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski, Elżbieta Grad-Cupriak, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Anna Kukułowicz, Agnieszka Roszko, Marcin Młynarczyk

sala widowiskowa OCK, bilet - 5 zł dziecko, 10 zł dorosły

Akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 27 listopada 2012 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury