Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

FINISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ

Obraz

Finisaż wystawy fotograficznej

promującej album Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego

"Festiwal Sztuki 3m"

Finisaż wystawy fotograficznej promującej album Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego 

"Festiwal Sztuki 3m" w Galerii Ostrołęka w dniu 23 stycznia 2020 r. (czwartek) o godzinie 19.00

I piętro.

Zapraszamy

„Festiwal Sztuki 3m - materiał, medium, metafora” - to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych, jakie odbywały się w Ostrołęce. Przez 10 lat, począwszy od 2006 roku, odbyło się 9 edycji festiwalu, ostatnia w 2015 roku. Każda związana z innym materiałem, z którym mierzyli się zaproszeni artyści z kraju, z zagranicy i oczywiście również z Ostrołęki. Każda edycja to wystawa, do udziału w której dyrektor artystyczny festiwalu zapraszał artystów, tworzących w wybranym materiale. Pojawiały się też prace, które rzadko są udostępniane publiczności na wystawach np. kamień litograficzny, matryce do grafik wytrawiane w metalu czy tradycyjna wycinanka kurpiowska „Drzewko życia”. To także warsztaty artystyczne, które towarzyszyły wybranym edycjom. Uczestnikami tych warsztatów byli głównie mieszkańcy miasta, w którym festiwal gościł, a prace powstałe podczas warsztatów towarzyszyły wystawom głównym.
Pomysłodawcą festiwalu był ówczesny kierownik „Galerii Ostrołęka” OCK – Leszek Sokoll, który był również dyrektorem artystycznym wszystkich edycji oraz kuratorem pierwszych trzech. (...)
Od samego początku festiwal wspierał Mazowiecki Instytut Kultury, zarówno organizacyjnie jak i merytorycznie, a od trzeciej edycji został jego głównym organizatorem. Jako, że pomysł narodził się w Ostrołęce każda edycja festiwalu rozpoczynała się wystawą w tym mieście, a później gościł on w różnych miastach na Mazowszu.
(fragment wstępu do albumu)

jpg
 


Opublikowano: 20 stycznia 2020 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury