Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

TEDDY’S CALVARY

Obraz

wernisaż wystawy
Wystawa ostrołęczanina, Tomasza Lendo, jest efektem wyjazdu fotoreportera do Kosowa w kwietniu br. Jest to reportaż z wielkopiątkowej drogi krzyżowej w miejscowości Stubla położonej na zboczach gór przy granicy z Macedonią.

wernisaż wystawy
Wystawa ostrołęczanina, Tomasza Lendo, jest efektem wyjazdu fotoreportera do Kosowa w kwietniu br. Jest to reportaż z wielkopiątkowej drogi krzyżowej w miejscowości Stubla położonej na zboczach gór przy granicy z Macedonią. 300-osobowa, całkowicie katolicka miejscowość jest ewenementem w religijnym krajobrazie muzułmańskiego Kosowa.
Letnickie sanktuarium, chociaż położone „na końcu świata” stanowi cel pielgrzymek wiernych z krajów bałkańskich. Jest przy tym jednak pozbawione nowoczesnej widowiskowości i swoistej „jarmarczności”, a obrzędy celebrowane są w sposób  naturalny  i prosty. Tomasz Lendo jest członkiem kolektywu fotograficznego inPRO.
 

hall OCK, godz. 18, wstęp wolny


Opublikowano: 26 sierpnia 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury