Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

NA DWORZE KRÓLA SŁOŃCE

Obraz

spotkanie z muzyką
Zapraszamy dzieci na bal do pałacu w Wersalu. Jak tańczono na francuskim dworze? Które tańce królowały podczas dworskiej zabawy? Jak przygotowywano się do balu na dworze Króla Słońce (Ludwik XIV Wielki). Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas koncertu z udziałem trąbki i fortepianu oraz tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza, którzy wystąpią w strojach historycznych.

spotkanie z muzyką
Zapraszamy dzieci na bal do pałacu w Wersalu. Jak tańczono na francuskim dworze? Które tańce królowały podczas dworskiej zabawy? Jak przygotowywano się do balu na dworze Króla Słońce (Ludwik XIV Wielki). Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas koncertu z udziałem trąbki i fortepianu oraz tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza, którzy wystąpią w strojach historycznych. Zobaczymy tańce do muzyki m.in: Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Bodin de Boismortiera. Usłyszymy kompozycje m.in.: Georga Friedricha Händla, Domenico Scatlattiego.


sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 27 maja 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury