Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

BAL W OPERZE

Obraz

spektakl teatralny
Aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej wraz z reżyserem Wojciechem Kraszewskim wystawili „Bal w operze” Juliana Tuwima. Sama sztuka nie wymaga żadnej rekomendacji, więc sala Klubu Oczko ledwo pomieściła chętnych do obejrzenia pierwszej w nowym sezonie kulturalnym premiery teatralnej. No i na pewno się nie zawiedli. Brawurowo młodzież poradziła sobie z kontrowersyjnym poematem i otrzymała zasłużoną owację. Wojtek Kraszewski sięga po coraz ciekawsze sztuki, a jego nowatorskie rozwiązania reżyserskie budzą podziw i szacunek. Być może w styczniu będziemy mogli jeszcze raz zobaczyć tę sztukę... zobacz zdjęcia

spektakl teatralny
Aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej wraz z reżyserem Wojciechem Kraszewskim wystawili „Bal w operze” Juliana Tuwima. Sama sztuka nie wymaga żadnej rekomendacji, więc sala Klubu Oczko ledwo pomieściła chętnych do obejrzenia pierwszej w nowym sezonie kulturalnym premiery teatralnej. No i na pewno się nie zawiedli. Brawurowo młodzież poradziła sobie z kontrowersyjnym poematem i otrzymała zasłużoną owację. Wojtek Kraszewski sięga po coraz ciekawsze sztuki, a jego nowatorskie rozwiązania reżyserskie budzą podziw i szacunek. To najbardziej znany poemat satyryczny Tuwima. Zaliczany do ostrzejszych i brutalniejszych utworów w jego twórczości. Jest obrachunkiem ze światem. Poeta krytykuje przede wszystkim elity rządzące (sanację) oraz szerzej – całe społeczeństwo.
Wystąpili: Klaudia Kołodziejczyk, Klaudia Witkoś, Piotr Puch, Julia Małkowska, Alicja Mirowska, Ania Kamińska, Ewa Wnuk, Iza Gąska.
Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski.


Opublikowano: 24 października 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury