Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Amatorski Klub Filmowy Jantar

Amatorski Klub Filmowy Jantar działa od 1997 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury przy Kinie Jantar. Powstał z ambitnego zainteresowania filmem grupy członków DKF oraz uczestników AEF. Wyrazem tego była chęć realizacji filmów w technice video. 37 członków założycieli powołało AKF Jantar, który został zarejestrowany w Polskiej Federacji Twórców Filmów Nieprofesjonalnych. W 1998 roku członko-wie Klubu adaptowali do swoich potrzeb pomieszczenia piwnicy Kina urządzając tam studio filmowe. Szybko okazało się, że pierwsze próby filmowe są zupełnie dobre. Krótkie filmy ostrołęckiej grupy zauważono na przeglądach i festiwalach twórców amatorów. Posypały się nagrody i wyróżnienia.
Z inicjatywy członków AKF Jantar od 1998 roku odbywa się w Ostrołęce Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła". Obecnie siedziba klubu znajduje się w nowym budynku Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ulicy Inwalidów Wojennych. Jego opiekunem jest Wojciech Kraszewski.
Członkowie klubu systematycznie odbywają spotkania z instruktorami reżyserii oraz warsztaty i ćwiczenia video. Są to ludzie inteligentni, piękni, młodzi, Słuchają różnej muzyki, chodzą do różnych szkół, obracają się w różnych środowiskach, subkulturach. Mają różne gusta, zainteresowania, plany. Jedyne co ich łączy to filmy. Jedni lubią je oglądać, krytykować, a inni posiedzieć w kinie lub na kanapie przed telewizorem, a oni je robią. Dla przyjemności, satysfakcji, wyrażenia siebie. Zbluzgać to co im się nie podoba, stworzyć coś nowego, wyciągnąć polskie kino z "depresji", wybić się, podbić świat... Powodów jest wiele, ale najważniejszy jest sam proces tworzenia, przyjemność mimo ciężkiej pracy i to niesamowite uczucie podczas każdej projekcji w wypełnionej po brzegi sali kinowej. Mimo wielu przeszkód, kłopotów, ograniczeń, czasochłonności, kaprysów aktorów-kolegów, często niezadowalającego efektu końcowego oni to robią. Po prostu kochają TO !

strona Klubu: www.akfjantar.pl

zobacz repertuar Kina Jantar

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury