AKF Jantar

Amatorski Klub Filmowy Jantar działa od 1997 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury przy Kinie Jantar. Powstał z ambitnego zainteresowania filmem grupy członków DKF oraz uczestników AEF. Wyrazem tego była chęć realizacji filmów w technice video. 37 członków założycieli powołało AKF Jantar, który został zarejestrowany w Polskiej Federacji Twórców Filmów Nieprofesjonalnych. W 1998 roku członko-wie Klubu adaptowali do swoich potrzeb pomieszczenia piwnicy Kina urządzając tam studio filmowe. Szybko okazało się, że pierwsze próby filmowe są zupełnie dobre. Krótkie filmy ostrołęckiej grupy zauważono na przeglądach i festiwalach twórców amatorów. Posypały się nagrody i wyróżnienia.
Z inicjatywy członków AKF Jantar od 1998 roku odbywa się w Ostrołęce Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła". Obecnie siedziba klubu znajduje się w nowym budynku Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ulicy Inwalidów Wojennych. Jego opiekunem jest Wojciech Kraszewski.
Członkowie klubu systematycznie odbywają spotkania z instruktorami reżyserii oraz warsztaty i ćwiczenia video. Są to ludzie inteligentni, piękni, młodzi, Słuchają różnej muzyki, chodzą do różnych szkół, obracają się w różnych środowiskach, subkulturach. Mają różne gusta, zainteresowania, plany. Jedyne co ich łączy to filmy. Jedni lubią je oglądać, krytykować, a inni posiedzieć w kinie lub na kanapie przed telewizorem, a oni je robią. Dla przyjemności, satysfakcji, wyrażenia siebie. Zbluzgać to co im się nie podoba, stworzyć coś nowego, wyciągnąć polskie kino z "depresji", wybić się, podbić świat... Powodów jest wiele, ale najważniejszy jest sam proces tworzenia, przyjemność mimo ciężkiej pracy i to niesamowite uczucie podczas każdej projekcji w wypełnionej po brzegi sali kinowej. Mimo wielu przeszkód, kłopotów, ograniczeń, czasochłonności, kaprysów aktorów-kolegów, często niezadowalającego efektu końcowego oni to robią. Po prostu kochają TO !

 

strona Klubu: www.akfjantar.pl

 

zobacz repertuar Kina Jantar

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam