Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

"Wojciechowice. Mapa pamięci" - Wojciechowice nad rzeką

Obraz

Data wydarzenia: 06.12.2023., godz. 18:00

Kultownia OCK wspólnie z Fundacją Splot Pamięci zaprasza miłośników Wojciechowic do udziału w nowym cyklu spotkań pod nazwą "Wojciechowice. Mapa pamięci". Trzecie ze spotkań dotyczyć będzie Narwi i tego, co działo się tam kiedyś.

Wielki przemysł, który zajął tereny wzdłuż lewego brzegu Narwi, trwale zmienił krajobraz i relacje miasto-rzeka. Jednocześnie powstał lokalny oddział PTTK, rozwijała się turystyka, a na mapie Wojciechowic pojawiła się malowniczo położona kawiarnia Luna. Porozmawiamy o dawnym i obecnym życiu Wojciechowic nad rzeką.

Jeśli macie fotografie, pocztówki, dokumenty, pamiątki związane z tematami spotkań, ale też po prostu z historią Wojciechowic widzianą z perspektywy Waszych rodzin, pracy, zwykłego życia na osiedlu - zachęcamy do ich przesyłania na adres mailowy Fundacji (splotpamieci@gmail.com) lub do przyniesienia ich na spotkania. Jeżeli macie pomysł na zupełnie inny temat spotkania - również napiszcie! Stwórzmy razem mapę pamięci o dawnych (i niekoniecznie tak dawnych) Wojciechowicach.

"Wojciechowice. Mapa pamięci" to długofalowy projekt realizowany w ramach współpracy Fundacji Splot Pamięci z Kultownią - filią Ostrołęckiego Centrum Kultury. Projekt ma na celu dokumentowanie historii społecznej Wojciechowic, integrację mieszkańców wokół tematyki lokalnego dziedzictwa oraz - w dalszej perspektywie - prezentację zgromadzonych i opracowanych materiałów poprzez działania wystawiennicze i wydawnicze.

6 grudnia 2023 r., godz. 18:00, Kultownia, Aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny


Opublikowano: 30 listopada 2023 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023, 10:16

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury