Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

NARODOWE CZYTANIE 2016

Obraz

W tym roku lekturą Narodowego Czytania było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Specjalnie na tegoroczną edycję adaptację powieści przygotował Tomasz Burek, krytyk literacki, literaturoznawca i eseista. Dzięki adaptacji „Quo vadis” będzie można przeczytać w ciągu jednego dnia.

O godz. 16 w koncercie “Usta milczą, dusza śpiewa" usłyszeliśmy najpiękniejsze arie i duety operetkowe...

W tym roku lekturą Narodowego Czytania było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Specjalnie na tegoroczną edycję adaptację powieści przygotował Tomasz Burek, krytyk literacki, literaturoznawca i eseista. Dzięki tej adaptacji „Quo vadis” można przeczytać w ciągu jednego dnia. Pozwoliło to także wybrać konkretne rozdziały, które mogą być czytane niezależnie od pozostałych.
"Jestem przekonany, że Narodowe Czytanie to znakomity czas, by raz jeszcze zachwycić się uczciwością Ligii, przeżyć duchową przemianę Marka Winicjusza, towarzyszyć Ursusowi w jego zwycięskiej walce na rzymskiej arenie. Postawy i życiowe wybory Sienkiewiczowskich bohaterów warto przy tym odnieść do czasów współczesnych" – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Każdy mógł przyjść z własną książką, złożyć w niej pamiątkową pieczęć, przeczytać ulubiony fragment.

O godz. 16 w koncercie “Usta milczą, dusza śpiewa" usłyszeliśmy najpiękniejsze arie i duety operetkowe w wykonaniu Anny Choczaj (sopran) i Emila Ławeckiego (tenor). Towarzyszł im kwartet smyczkowy Ostrołęckiej Orkiestry Kameralnej.  

scena przy DH Kupiec


Opublikowano: 30 sierpnia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury