Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

CZY MOGĄ BYĆ PIEŚNI BEZ SŁÓW?

Obraz

spotkania z muzyką
Wszystkie dzieci wiedzą o tym, że pieśń lub piosenka to utwór z muzyką i słowami. Do tekstu napisanego przez poetę, kompozytor układa odpowiednią melodię i akompaniament. Ale czy rzeczywiście jest to zawsze prawda? Jeśli tak, to czym są tworzone przez różnych kompozytorów tytułowe pieśni bez słów?...

spotkania z muzyką
Wszystkie dzieci wiedzą o tym, że pieśń lub piosenka to utwór z muzyką i słowami. Do tekstu napisanego przez poetę, kompozytor układa odpowiednią melodię i akompaniament. Ale czy rzeczywiście jest to zawsze prawda? Jeśli tak, to czym są tworzone przez różnych kompozytorów tytułowe pieśni bez słów? Na czym polega takie śpiewanie? Czy można śpiewać na skrzypcach lub fortepianie? Razem z młodszymi słuchaczami spróbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania. Usłyszymy kompozycje, m.in.: Witolda Lutosławskiego, Johannesa Brahmsa, Stanisława Moniuszki, Władysława Szpilmana.
Wykonawcy: Agata Marcewicz-Szymańska (sopran),
Tomasz Piluchowski (tenor), Joanna Okoń/Patrycja Szymańska (skrzypce), Robert Skiera (fortepian)

sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 29 grudnia 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury