Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ANDRZEJ SIKOROWSKI

Obraz

W Nastrojach we Dwoje odbył się koncert wspaniałego trio: Andrzeja Sikorowskiego, jego córki - Mai Sikorowskiej oraz gitarzysty, Jacka Królika.

W Nastrojach we Dwoje odbył się koncert wspaniałego trio: Andrzeja Sikorowskiego, jego córki - Mai Sikorowskiej oraz gitarzysty, Jacka Królika.

Andrzej Sikorowski - urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Piosenki pisze od 40 lat. Od 1977 lider zespołu Pod Budą. Autor wszystkich jego tekstów, większości kompo-zycji. Współpracuje także z innymi wykonawcami.
Ma w dorobku m. in. 4 analogowe single, 4 płyty analogowe i 15 płyt kom-paktowych nagranych z zespołem Pod Budą i antologię wydaną na 30-lecie zespołu. Nagrał również dwie płyty solowe („Moje piosenki”, „Zmowa z ze-garem”), trzy albumy z Mają Sikorowską („Kraków-Saloniki”, „Śniegu cieniutki opłatek”, „Sprawa rodzinna”), wspólną płytę z Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”). Dokonał wielu nagrań dla archiwum Polskiego Radia. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jego teksty piosenek zostały wydane w tomikach poetyckich „Lecz póki co żyjemy” i „Moje piosenki”.
Wrażliwy poeta, biegły muzyk i niepowtarzalny śpiewak - artysta łączący owe trzy talenty we własną harmonijną całość.

Maja Sikorowska - zadebiutowała w 1995 r. na płycie „Kolędy” grupy Pod Budą. W 2005 r. zaśpiewała z ojcem na ich pierwszej wspólnej płycie „Kraków-Saloniki”. Wykonała na niej utwory w języku polskim i greckim. Płyta ta została w 2006 r. nominowana do Fryderyka 2005 w kat. „Album Roku Piosenka poetycka”. Od 2003 r. do 2010 r. była członkiem grupy Pod Budą. Aktualnie koncertuje z zespołem „Kroke” i Tatą.

Jacek Królik - fantastyczny gitarzysta, muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua oraz grup muzycznych Królik, Kreszendo, Śrubki, do 2009 członek zespołu Brathanki; członek Akademii Fonograficznej ZPAV.


sala widowiskowa OCK, bilet 25 zł

Nastroje we Dwoje to akcja finansowana z budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 27 listopada 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury