Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ARTCZWARTEK 2/2015

Obraz

Artur GOTZ - koncert pt. "Mężczyzna prawie idealny"

Przyjemny dla uszu i oczu był wczorajszy koncert "pod wierzbą". Artur Gotz jest nie tylko dobrym wokalistą, ale i wspaniałym gawędziarzem. Spore grono słuchaczy nie zlękło się złowróżbnych prognoz pogody i przyszło na plac Bema. zdjęcia Za dwa tygodnie w ArtCzwartku będziemy mogli posłuchać ostrołęczanki, Olgi Wądołowskiej.

Artur GOTZ - koncert pt. "Mężczyzna prawie idealny"

Przyjemny dla uszu i oczu był wczorajszy koncert "pod wierzbą". Artur Gotz jest nie tylko dobrym wokalistą, ale i wspaniałym gawędziarzem. Spore grono słuchaczy nie zlękło się złowróżbnych prognoz pogody i przyszło na plac Bema.
Artur Gotz – aktor teatralny, filmowy, a także wokalista. Na scenie występuje od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech spektaklach.
W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie.
Aktualnie związany jest z Teatrem 6. piętro w Warszawie.
Jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”. W sierpniu 2010 ukazała się płyta "Obiekt seksualny" z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej.
W "artczwartkowym" koncercie usłyszymy piosenki z ostatnio wydanego albumu - "Mężczyzna prawie idealny", który zawiera piosenki napisane dla niego przez Agnieszkę Chrzanowską.
Utwory koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Autorka podkreśla, że jej celem nie był atak na mężczyzn - wręcz przeciwnie - jej zamiarem było wzięcie ich w obronę poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci.
Z dużym przymrużeniem oka została potraktowana także warstwa muzyczna, w której doskonale współgrają ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu.

Wystąpią:

Artur Gotz - wokal

Dariusz Igielski - instrumenty klawiszowe
PrzemKo Kowalski - bas
Artur Mostowy - perkusja

Koncert "pod wierzbą" na placu Bema


Opublikowano: 23 czerwca 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury