Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

STANISŁAW MONIUSZKO - VERBUM NOBILE

Obraz

spotkania z muzyką - przedstawienie operowe w kostiumach
Jednoaktówka z 1861 roku pod łacińskim tytułem "Verbum nobile" (słowo szlacheckie) to opowieść o miłości, której na przeszkodzie stoi dane nierozważnie, ale w zgodzie ze staropolskim obyczajem szlacheckie słowo honoru...

spotkania z muzyką - przedstawienie operowe w kostiumach
Jednoaktówka z 1861 roku pod łacińskim tytułem "Verbum nobile" (słowo szlacheckie) to opowieść o miłości, której na przeszkodzie stoi dane nierozważnie, ale w zgodzie ze staropolskim obyczajem szlacheckie słowo honoru. Pogodny, sielankowy charakter dzieła, pełna uroku, polska z ducha muzyka, wreszcie zmysł dramaturgiczny kompozytora - wszystko to sprawia, że "verbum nobile" skutecznie opiera się upływowi czasu i zachowuje swą atrakcyjność również dla współczesnych odbiorców.

sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 30 sierpnia 2018 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury