Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

MAREK PIEKARCZYK

Obraz

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje

Właśnie zakończył się trwający blisko 2 godziny fantastyczny koncert Marka Piekarczyka. Artysta nie tylko śpiewał własne utwory, ale sięgnął do utworów twórców i zespołów, których większość widowni (młodej) już nie pamięta: śpiewał m.in. utwory zespołu KLAN, TEST, BUDKA SUFLERA, CZERWONO CZARNI,

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje

Właśnie zakończył się trwający blisko 2 godziny fantastyczny koncert Marka Piekarczyka. Artysta nie tylko śpiewał własne utwory, ale sięgnął do utworów twórców i zespołów, których większość widowni (młodej) już nie pamięta: śpiewał m.in. utwory zespołu KLAN, TEST, BUDKA SUFLERA, CZERWONO CZARNI, wspominał dawnych popularnych artystów i znakomitych, polskich autorów tekstów. Opowiadał anegdoty ze swojego scenicznego, światowego i śląskiego życia. Artysta ceni sobie przede wszystkim autentyzm i prawdę i tym zaskarbił sobie sympatię żywo reagującej, ostrołęckiej widowni, która dała się wciągnąć w znakomitą, sobotniopopołudniową zabawę. Po koncercie Marek Piekarczyk wyszedł do fanów, by podpisywać swoją książkę "Piekarczyk". Dziękujemy za piękny koncert.

Marek Piekarczyk (ur.1951) – wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna. Śpiewa od 1969 r. Do grupy TSA dołączył na początku lat 80. i został jej wokalistą. Zespół zdobywał coraz większy rozgłos a ich piosenki okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce.
W roku 1986 rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar. Zespół TSA był tam współtwórcą opracowania muzycznego i wykonywał wraz z orkiestrą teatru wszystkie partie instrumentalne. Odbyło się ok. 200 spektakli w Polsce i za granicą.
W latach 1990–1991 artysta śpiewał w bocheńskim zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę XES.
W latach 1992–1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii.
W 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka "Źródło". Motto płyty: "Kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży" towarzyszy koncepcji albumu, która zakłada powrót do muzycznych korzeni, jednocześnie przeciwstawiając się fali wszechogarniającej tandety w muzyce rozrywkowej.
W latach 2013-2014 roku Artysta zasiadał w jury programu The Voice of Poland emitowanego na antenie TVP2.


Opublikowano: 22 lutego 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury