Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

SOUP CITY. OSTATNIA SPRAWA CHARLIEGO BROKUŁA

Obraz

spektakl teatralny
To wyjątkowy kolaż teatru lalek i żywego aktora zrealizowany w stylistyce filmów noir. To, co charakterystyczne dla tego gatunku, to wciągająca intryga z motywem kryminalnym, wyraziste postacie, muzyka w stylu jazzowym, tajemnicza scenografia. Sam tytuł w zabawny sposób nawiązuje do filmów gangsterskich i czarnych komedii...

spektakl teatralny
To wyjątkowy kolaż teatru lalek i żywego aktora zrealizowany w stylistyce filmów noir. To, co charakterystyczne dla tego gatunku, to wciągająca intryga z motywem kryminalnym, wyraziste postacie, muzyka w stylu jazzowym, tajemnicza scenografia. Sam tytuł w zabawny sposób nawiązuje do filmów gangsterskich i czarnych komedii.
Główny bohater – nadinspektor Charlie Brokuł, jak przystało na prawdziwego pozytywnego bohatera, walczy ze złem i występuje w obronie słabszych. Jego przeciwnikiem jest groźny gangster Marcellus Ogórek. Z pewnością każdego wzruszy los pięknej Susie Kalarepki, poszukującej swojego ukochanego wśród lasu karczochów. Każdy też będzie się zastanawiał, czy nadinspektor Charlie Brokuł ocali miasto przed zepsutymi zębami Marcellusa Ogórka i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Stevie Burak. Zawiła fabuła w stylu iście filmowym, z muzyką na żywo, ze starannie wykonanymi, bardzo ekspresyjnymi maskami, ożywionymi przez aktorów – to niewątpliwe zalety spektaklu. Mamy nadzieję, że dla najmłodszych widzów będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale też zachęta i inspiracja do samodzielnych poszukiwań twórczych.
Scenariusz i reżyseria: Jakub Kasprzak
Scenografia/lalki: Adam Karol Drozdowski
Muzyka: Albert Karch i Kuba Więcek
obsada: Patryk Ołdziejewski/Daniel Skrzypczak, Rafał Iwański/Dominik Gorbaczyński, Julia Sacharczuk
muzycy: Kamila Drabek l Albert Karch l Jakub Paulski


Familijny spektakl detektywistyczny Teatru Mazowieckiego dla dzieci (10+), młodzieży i dorosłych z muzyką na żywo.
Czas trwania: ok. 60 min.


sala widowiskowa OCK, bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły

projekt-teatr

gdrGodziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków
Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 25 lutego 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury