Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ANITA LIPNICKA & JOHN PORTER

Obraz

W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej OCK odbył się piękny i niezwykle klimatyczny koncert duetu Anita Lipnicka i John Porter. zobacz zdjęcia

ANITA. Urodziła się 13 czerwca 1975 r. W wieku 15 lat wyjechała do Tokio, gdzie pracowała jako modelka. Przez pewien okres występowała w Quasi Kabarecie Rafała Kmity z Krakowa. Założyła zespół o nazwie Certyficado, co później otworzyło jej bramy do prawdziwej kariery. W 1993 r. dołączyła do nieznanego jeszcze wtedy łódzkiego zespołu Varius Manx.
Od 1996 r. zdecydowała się na karierę solową. Wyjechała do Londynu, Tam powstał jej pierwszy solowy album „Wszystko się może zdarzyć”. W 1997 r. Anita wraz z zespołem Collage odbyła trasę koncertową w Polsce, a także odwiedziła Kanadę i USA. W czerwcu 1998 r. w sklepach pojawił się drugi krążek wokalistki zatytułowany „To co naprawdę” nagrany w Londynie. W 2000 r. Anita już w Polsce i z polskimi muzykami nagrała swój trzeci solowy album. Płyta nosi tytuł „Moje oczy są zielone”.
W lutym 2002 do jednej z piosenek na nową płytę „Psychodelikatesy” - „For you”, zaprosił Anitę John Porter. Stało się to początkiem nowej drogi muzycznej Anity. W 2002 r. powstało ok. 16 piosenek. W grudniu Anita i John wyjechali do Londynu, gdzie do czerwca 2003 r. nagrywali płytę „Nieprzyzwoite piosenki”. Płyta uzyskała status Złotej Płyty i zdobyła wiele prestiżowych nagród m.in. Fryderyk 2003 w kategorii „Najlepszy album”. Anita z Johnem zagrali wiele koncertów, wydali wspólnie 3 płyty - ostatnia „Goodbye” ukazała się w 2008 roku.

JOHN. Z pochodzenia Walijczyk. Mieszka w Polsce od 1976 r. W 1977 r. wraz z Korą i Markiem Jackowskim stworzyli trio o nazwie „Maanam – Elektryczny Prysznic”. W maju 1979 roku John odszedł z Maanamu i zaczął dalej szukać swojej muzycznej drogi. Sformował własny zespół - Porter Band. W okresie największej popularności John nieoczekiwanie rozwiązał Porter Band i zdecydował się pozostać artystą z „muzycznego offu”. Nagrał pierwszą płytę „unplugged” w Polsce - „Magic moments” i o kilka lat wyprzedził światową modę na nagrania tego typu. John lubi eksperymentować, ale zawsze zachowuje dobrą formę jako twórca i wykonawca.
Album „Nieprzyzwoite piosenki” powstawał przez blisko rok w Londynie. Na płycie po raz pierwszy John miał zaśpiewać kilka piosenek po polsku, ale ostatecznie zdecydowano się na wydanie całości w języku angielskim. 14 maja 2007 roku zostało wydane 12 płyt Johna Portera pod tytułem “Why?” Prawdziwą gratką dla fanów jest obecny w tym wydaniu krążek Psychodelikatesy, który nigdy nie został wydany, a na nim piosenka „For you” z Anitą Lipnicką.
John i Anita wydali wspólnie 3 płyty. Ostatnia - „Goodbye” - ukazała się w 2008 roku.
sala widowiskowa OCK, cena biletu 25 zł

logo-nastroje
Nastroje we Dwoje to akcja finansowana z budżetu Miasta
i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 26 września 2012 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury