Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ZAPOWIEDŹ FILMU

Obraz

Szanowni Państwo.

Data 27 stycznia 1945 roku, to data szczególna. Jest to dzień, w którym nielicznym więźniom BYŁEGO NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBÓZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ BIRKENAU dane było „narodzić się po raz drugi”...

Szanowni Państwo.

Data 27 stycznia 1945 roku, to data szczególna. Jest to dzień, w którym nielicznym więźniom BYŁEGO NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBÓZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ BIRKENAU dane było „narodzić się po raz drugi”
Tego dnia żołnierze 60. armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego otworzyli bramy KL Auschwitz. Więźniowie witali żołnierzy radzieckich jako autentycznych wyzwolicieli. Paradoks historii sprawił, że żołnierze będący formalnie przedstawicielami totalitaryzmu stalinowskiego, przynieśli wolność więźniom totalitaryzmu hitlerowskiego.
Niedawno obchodziliśmy 76 rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz. W związku z tą rocznicą, zaplanowaliśmy specjalny pokaz poruszającego filmu w reżyserii László Nemesa „Syn Szawła”. Ponieważ ze względu na stan zagrożenia epidemicznego COVID 19, styczniowy seans nie mógł się odbyć, postanowiliśmy zorganizować projekcję filmu w dniu 15 marca 2021 roku.
Film został nagrodzony Oskarem w roku 2016 w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. Zdaniem wielu osób, które go obejrzały, jest to film szczególny, film który powinni wszyscy obejrzeć ze względu na to jak wielki niesie ładunek emocjonalny. Reżyser spogląda na zagładę – niemal dosłownie – oczami kogoś, kto trafił na samo dno piekła – a może piekła na ziemi będącego dziełem „czegoś” niegodnego określania człowiekiem?
Zapraszamy na projekcję.

Projekcja: 15.03 /poniedziałek/ godz. 18.00 sala duża, cena biletu 10 zł
Bilety do nabycia w kasie kina Jantar, biletomacie, na stronie ock-ostroleka.pl /kup bilet/


Opublikowano: 02 marca 2021 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury