Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PO DRUGIEJ STRONIE CIENIA

Obraz

wernisaż wystawy
Autorzy prac - doktorzy i doktoranci z różnych uczelni artystycznych - potraktowali temat jako wyzwanie do tego, by stanąć twarzą w twarz z cieniem, będącym ukrytym, nieświadomym aspektem osobowości każdego z nas.

wernisaż wystawy
Autorzy prac - doktorzy i doktoranci z różnych uczelni artystycznych - potraktowali temat jako wyzwanie do tego, by stanąć twarzą w twarz z cieniem, będącym ukrytym, nieświadomym aspektem osobowości każdego z nas. Cień to problem moralny związany z niejasnymi aspektami naszej osobowości, którego częścią są nasze stłumione pragnienia, niecywilizowane impulsy, motywy moralnie niskie, dziecięce fantazje i resentymenty. Słowem, wszystko to z czego nie jesteśmy dumni. Uczestnicy projektu postanowili przeciwstawić swoją artystyczną świadomość temu, co stanowi ciemną stronę ich duszy. Może to prowadzić do kumulacji tych konfliktów, jednak w efekcie oczyszcza i uzmysławia te aspekty ludzkiej natury, do których jest się nam ciężko przyznać. Instynkty, czy zdolności, których nie zawsze jesteśmy świadomi, sa również składowymi Cienia, tak samo jak intuicja i kreatywność, które stanowia jego aspekty pozytywne.

Mierząc się z tą tematyką, nie możemy zapomnieć, że Cień istnieje dzięki światłu. Może to właśnieświatło (nasza świadomość) jest tym, czego szukamy po jego drugiej stronie.

Autorzy prac:

ZBIGNIEW BAJEK - sztuka interdyscyplinarna, film, instalacja, fotografia

BOGUSŁAWA BORTNIK-MORAJDA - malarstwo

ELŻBIETA CHODOROWSKA - rzeźba, obiekty przestrzenne

MARIUSZ DAŃSKI - grafika komputerowa

ZUZANNA GAJOS - malarstwo, rysunek
 

Galeria Ostrołęka, wstęp wolny


Opublikowano: 28 października 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury