Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WOJCIECH DANIS - MALARSTWO

Obraz

Zapraszamy do Galerii Ostrołęka. Od 7 lutego można tam oglądać niezwykle ciekawe i barwne malarstwo Wojciecha Danisa. Wojciech Danis urodził się w 1964 roku w Ostrołęce. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Supraślu. W latach 1988-1990 studiował w pracowni prof. Tadeusza Dominika na Wydz. Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na wystawie ZOBACZymy obrazy olejne powstałe na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jego malarstwo to swobodna, niezwykle barwna i nieskrępowana kanonami ekspresja.

Wojciech Danis urodził się w 1964 roku w Ostrołęce. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Supraślu. W latach 1988-1990 studiował w pracowni prof. Tadeusza Dominika na Wydz. Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na wystawie zaprezentuje obrazy olejne powstałe na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jego malarstwo to swobodna, niezwykle barwna i nieskrępowana kanonami ekspresja.
„W moim malarstwie staram się odkrywać piękno człowieka i otaczającego świata. Kolor, światło, rytm, kreska - są to wartości malarskie, z których powstaje kompozycja, przestrzeń obrazu. W płótnach realistycznych staram się aby przedstawiane postacie i inne elementy kompozycji oddawały teraźniejszość, czas współczesny nie odbiegający plastycznie od pewnej mody i stylizacji. Przerysowania i przekoloryzowania są celowe, ale są również wynikiem moich skromnych możliwości i ograniczeń warsztatowych. Malując, bardziej wyczuwam niż myślę. Gdybym tylko myślał, nie malowałbym”.
Galeria Ostrołęka, wstęp wolny


Opublikowano: 28 stycznia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury