Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

NA PEŁNYM MORZU

Obraz

Zapraszamy na premierę spektaklu teatralnego w wykonaniu  Ostrołęckiej Sceny Autorskiej na podstawie jednoaktówki Sławomira Mrożka...

Zapraszamy na premierę spektaklu teatralnego w wykonaniu  Ostrołęckiej Sceny Autorskiej na podstawie jednoaktówki Sławomira Mrożka.

Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie na pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych. Naturalnie żaden z nich nie chce zostać zjedzony, dlatego szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę. Najpierw rozważają losowanie, ale szybko odrzucają ten pomysł. Potem postanawiają przeprowadzić wybory, poprzedzone wiecowymi przemówieniami każdego z nich. Gdy głosowanie okazuje się być nieważnym (bo choć było tylko trzech głosujących, oddano cztery głosy), dwaj spośród nich próbują wywrzeć moralną i psychologiczną presję na tego trzeciego, aby zgodził się zostać ich posiłkiem.
Występują: Tomasz Dąbkowski, Mateusz Siennicki, Michał Nowak, Bartek Żebrowski, Dominik Opęchowski i Ania Rawa.
Scenografia : Marek Suski, Światło i dźwięk : Mateusz Grzybowski
Reżyseria : Wojciech Kraszewski i Zespół.

Klub Oczko, wstęp wolny


Opublikowano: 23 grudnia 2019 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury