Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

NARODOWE CZYTANIE 2018

Obraz

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. To już siódma edycja tej czytelniczej akcji. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą na Narodowe Czytanie będzie Przedwiośnie - ostatnia powieść Stefana Żeromskiego...

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. To już siódma edycja tej czytelniczej akcji. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą na Narodowe Czytanie będzie Przedwiośnie - ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.
Czytającym powieść towarzyszyć będą artyści Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.
Scenografia - Grażyna Kulesik i Marek Suski

scena przy Kupcu, godz. 12-13.30


Opublikowano: 30 sierpnia 2018 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury