Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Miasto Ostrołęka, Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Centrum Projektów Europejskich w Warszawie zapraszają na Dzień Otwarty w Multicentrum  w Ostrołęce ul. Plac dworcowy 5

Obraz

9 września 2023r. 
Dzień Otwarty w Multicentrum

 

     

Miasto Ostrołęka, Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Centrum Projektów Europejskich w Warszawie zapraszają na Dzień Otwarty w Multicentrum  w Ostrołęce ul. Plac dworcowy 5.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców szereg atrakcji, m.in. dla najmłodszych dostępna będzie strefa dziecięca obejmująca dmuchaną zjeżdżalnię, dmuchany plac zabaw, pokaz baniek mydlanych malowanie buziek zmywalnymi farbkami hipoalergicznymi, zabawę koło fortuny oraz drobne gadżety. 

Dla smakoszy słodkości zapewniamy lody kulkowe w pięciu smakach, posypki, wafle, polewy, watę cukrową oraz wodę gazowaną i niegazowaną z dystrybutorów. 

Ponadto prowadzić będziemy zajęcia w Pracowni MultiSztuki, MultiMuzyki, Pracowni MultiRobotyki, Pracowni MultiTechniki oraz Pracowni Lego

Uczestnicy zapoznają się ze światem grafiki cyfrowej, przetwarzaniem obrazu 
i animacji. Poznają różne koncepcje artystyczne, rozwijając język wizualny i własną ekspresję, będą się uczyć komponować, aranżować i nagrywać własną muzykę. Dzięki interaktywnemu oprogramowaniu i użyciu klawiatury midi uczestnicy poznają instrumenty muzyczne, kompozycję oraz sposób nagrywania i tworzenia utworów w zespołach. Skomputeryzowane środowisko do nauki multirobotyki i multitechniki, które łączy procesy rozwiązywania problemów, budowania modeli mechanicznych (z elementami plastikowymi) i ich sterowania za pomocą oprogramowania, zachęci dzieci i młodzież do logicznego myślenia w różnych dziedzinach technologii. Za pomocą klocków Lego dzieci przeniosą się w świat kreatywnego budowania.

Zajęcia będą się odbywać zgodnie z poniższym harmonogramem:

Pracownia MultiSztuki (grafika cyfrowa, przetwarzanie obrazu  i animacje) - 14 osobowa grupa uczestników zajęć (zgodnie z liczbą stanowisk)

 - 1 grupa w godz. 14:00 - 16:00 

 

Pracownia MultiMuzyki (komponowanie, aranżowanie i nagrywanie własnej muzyki) - 14 osobowa grupa początkująca 

 - 2 grupa w godz. 14:00-15:30
 - 3 grupa w godz. 15:30-17:00

 

Pracownia MultiRobotyki (system kształcenia podstaw techniki  i robotyki) 

 - 4 grupa w godz. 14:00-14:45 - 14 osobowa grupa wiekowa 6-10 lat

 - 5 grupa w godz. 15:00-15:45 - 14 osobowa grupa wiekowa 11 - 14 lat

 

Pracownia MultiTechniki ( skomputeryzowana pracownia nauk technicznych) - 14 osobowa grupa wiekowa 11-18 lat

 - 6 grupa w godz. 16:00-16:45 (zajęcia prowadzone będą wg wskazań instruktora)

 

Pracownia Kreatywności Lego (budowanie prostych modeli według własnych pomysłów)

 

 - 7 grupa w godz. 14:00-18:00 (udział w zajęciach będzie rotacyjny w miarę zakończenia zabawy przez poszczególnych uczestników)

 

Pracownia Robotyki (zabawa dzięki zestawom i aplikacji LEGO Education SPIKE Essential)

 - 8 grupa w godz. 14:00-18:00 (udział w zajęciach będzie rotacyjny w miarę zakończenia zabawy przez poszczególnych uczestników)

 

Ważne informacje:

Zapisy rozpoczynają się od 30 sierpnia 2023r. i trwać będą do wyczerpania wolnych miejsc. 
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 690 131 415. Potwierdzeniem obecności w zajęciach będzie przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: multicentrum@um.ostroleka.pl
O zapisie na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. 
Ze względów bezpieczeństwa w zajęciach edukacyjnych może brać udział uczestnik bez objawów chorobowych sugerujących infekcję (gorączka, kaszel, katar itp.).
Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą obuwia na zmianę. 
Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!


Opublikowano: 30 sierpnia 2023 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023, 12:39

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury