Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

Obraz

jasełka uliczne

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej szopie najprawdziwszego Boga. Oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Zachęcamy do udziału :)

jasełka uliczne

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej szopie najprawdziwszego Boga. Oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami oraz ich rycerzami. Każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę...

O wyjątkowej otwartości Święta Objawienia Pańskiego pięknie mówił szwajcarski filozof Henry Frederic Amiel: „Można żyć w niezgodzie ze wszystkimi kościołami i schylić mimo to głowę przed Chrystusem. Można wątpić o cudach i zasadach katechizmowych i kochać świętego i sprawiedliwego, który przyszedł na świat, aby nas zbawić, nie zaś, aby nas potępić.”

Scena 1. ZWIASTOWANIE ARCHANIOŁA
               ul. Goworowska, parking przed Kościołem p.w. Zbawiciela Świata
Scena 2. STWORZENIE ŚWIATA
               ul. Goworowska, sklep Biedronka
Scena 3. CHERUBINKI
               ul. Goworowska, schody sklepu
Scena 4. ŻYCIE W RAJU
               ul. Bogusławskiego, platforma przed Pocztą
Scena 5. GRZECH PIERWSZYCH RODZICÓW
               ul. Bogusławskiego, chodnik przed sklepem Biedronka
Scena 6. POKÓJ I DOBRO
               ul. Bogusławskiego, platforma przed konsumami
Scena 7. BRAMA ANIELSKA
              ul. Kurpiowska, teren przy Hali Sportowej im. A.Gołasia
Scena 8. STAJENKA
              scena i teren przy Hali Sportowej im. A. Gołasia

godz. 14.00  Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Biskupa Janusza Stepnowskiego

Zapraszamy wszystkich fotografujących do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2017”. Tu jest REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA


Opublikowano: 28 grudnia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury