Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2015

Obraz

Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to „Radość i pokój w rodzinie. Proszę. Dziękuję. Przepraszam”.

Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to „Radość i pokój w rodzinie. Proszę. Dziękuję. Przepraszam”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i uczestnictwa w Orszaku. Orszak poprowadzą za Gwiazdą Betlejemską Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Przy trasie przemarszu dzieci i młodzież przedstawią scenki teatralne przygotowane przez szkoły i OCK. Oddamy pokłon Świętej Rodzinie (na tyłach hali), a po nim w hali będzie msza święta koncelebrowana przez JE Biskupa, Janusza Stepnowskiego. Po uroczystościach organizatorzy zapraszają na ciepły posiłek.
Trasa orszaku przebiegać będzie ulicami: Brata Z. Żebrowskiego, Steyera, 11 Listopada, Bogusławskiego, Kurpiowską, aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia.
Honorowy patronat nad Orszakiem objęli: JE Ksiądz Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski i Prezydent Miasta Ostrołęki - Janusz Kotowski
Początek przy Kościele pw. Zbawiciela Świata


Opublikowano: 29 grudnia 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury