Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

30-LECIE GALERII OSTROŁĘKA

Obraz

wernisaż wystawy jubileuszowej

W 1986 roku z inicjatywy Marii i Leszka Sokollów powołano nową miejską instytucję kultury pod nazwą Ośrodek Kultury Plastycznej – Galeria Ostrołęka. Początkowo Galeria mieściła się w zaadaptowanym po sklepie lokalu przy ul. Głowackiego. Kierownikiem artystycznym Galerii od początku jej działalności był Leszek Sokoll. W 1991 roku Galeria otrzymała nową siedzibę – trzypiętrową kamienicę w sąsiedztwie ratusza na starym mieście, którą zajmuje do chwili obecnej...

wernisaż wystawy jubileuszowej

W 1986 roku z inicjatywy Marii i Leszka Sokollów powołano nową miejską instytucję kultury pod nazwą Ośrodek Kultury Plastycznej – Galeria Ostrołęka. Początkowo Galeria mieściła się w zaadaptowanym po sklepie lokalu przy ul. Głowackiego. Kierownikiem artystycznym Galerii od początku jej działalności był Leszek Sokoll. W 1991 roku Galeria otrzymała nową siedzibę – trzypiętrową kamienicę w sąsiedztwie ratusza na starym mieście, którą zajmuje do chwili obecnej. Na parterze organizowano głównie wystawy malarstwa i rzeźby, na I piętrze pokazywano fotografię i grafikę. W Galerii prezentowano prace m. in.: Władysława Hasiora, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego, Andrzeja Strumiłło, Józefa Szajny.
Z początkiem 2001 roku Galeria została włączona w nowo powstałą strukturę Ostrołęckiego Centrum Kultury. Program działania nie uległ jednak zmianie.
Od połowy 2008 roku kierownikiem Galerii jest mgr sztuki, Zenon Kowalczyk.
Do wzięcia udziału w wystawie jubileuszowej, oprócz Leszka Sokolla, zostali zaproszeni wybrani autorzy, którzy mieli swoje indywidualne wystawy w naszej Galerii.

Galeria Ostrołęka

jubileusz

Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl

energa

Foto: Bogdan Białczak


Opublikowano: 30 sierpnia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury