Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

DWORSKIE FANFARY I INNE CZARY

Obraz

spotkania z muzyką
W cyklu poświęconym prezentacji muzyki kameralnej spotkamy się z kwintetem dętym - zespołem złożonym z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. W połowie XIX wieku w Anglii, Norwegii i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej zaczęły powstawać tzw. brassband’y, w skład których wchodziły instrumenty dęte blaszane oraz sekcja perkusji...

spotkania z muzyką
W cyklu poświęconym prezentacji muzyki kameralnej spotkamy się z kwintetem dętym - zespołem złożonym z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. W połowie XIX wieku w Anglii, Norwegii i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej zaczęły powstawać tzw. brassband’y, w skład których wchodziły instrumenty dęte blaszane oraz sekcja perkusji. Zatrzymamy się na dłużej przy każdym z instrumentów, wyjaśniając zasadę ich działania, wskażemy na podobieństwa i różnice między nimi, a także opowiemy o długich i ciekawych dziejach “blaszanej rodziny”. W repertuarze znajdą się m.in. kompozycje Johna Williamsa, Claude’a Debussey’ego.
Wykonawcy:
Mateusz Tomaszewski/Bartłomiej Kacperski - trąbka
Marcin Zarzycki/Kamil Żarnecki - trąbka
Ewa Paciorek/Anna Baran - róg
Michał Rzeźnikowski/Ewa Harasimiuk - puzon
Mateusz Zieliński/Mateusz Sejdak - tuba

sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 26 stycznia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury