Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

62. OKR - eliminacje miejskie

Obraz

W całej Polsce rozpoczynają się eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs recytatorski to już w zasadzie jedyna okazja, by wysłuchać pięknej polszczyzny Mistrzów...

W całej Polsce rozpoczynają się eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs recytatorski to już w zasadzie jedyna okazja, by wysłuchać pięknej polszczyzny Mistrzów. Rok 2017 przynosi ważne rocznice – Bolesława Leśmiana (140-lecie urodzin i 80-lecie śmierci), Leopolda Staffa (60 lat od odejścia), Władysława Broniewskiego (120-lecie urodzin), Andrzeja Bursy (60-lecie śmierci). Pamiętajmy o tym, bo w ich dziełach znajdziemy wszystko – akceptację i bunt, smutek i radość, powagę i żart, lirykę i groteskę, dyscyplinę i fantazję... Znajdziemy język i formę, które pozwolą głębiej zrozumieć siebie i świat, pełniej wyrazić swoje myśli, wątpliwości, marzenia. Powróćmy do poezji. Zostaniemy hojnie wynagrodzeni, wyposażeni na całe życie.

Finał 62. OKR odbędzie się w dniach 21-24 czerwca - gościć będziemy wówczas młodzież ponadgimnazjalną i dorosłych z całej Polski, którzy rywalizować będą w kategorii recytacja i wywiedzione ze słowa.

Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie lub przesłanie KARTY ZGŁOSZENIA na adres:
- Klub OCZKO 07-410 Ostrołęka ul. Sikorskiego 6,
- faxem na nr: 29 7642171 lub
- e-mail: oczko@ock-ostroleka.pl
w terminie do 31 marca 2017.

- Regulamin 62.OKR
- Karty zgłoszenia: na turniej recytatorski i wywiedzine ze słowa

                          na turniej poezji śpiewanej

                          na turniej teatrów jednego aktora 


Klub Oczko


Opublikowano: 10 marca 2017 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury