Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OBECNA W NASZYCH SERCACH

Obraz

wieczór wspomnień
Słuchaczki Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosiły na wieczór wspomnień o zasłużonej ostrołęczance, nauczycielce Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce i wychowawczyni wielu pokoleń ostrołęckich uczniów, Zofii Rogalewicz. zobacz zdjęcia

Słuchaczki Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosiły na wieczór wspomnień o zasłużonej ostrołęczance, nauczycielce Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce i wychowawczyni wielu pokoleń ostrołęckich uczniów, Zofii Rogalewicz. Czytano wspomnienia byłych uczniów Pani profesor ilustrowane starymi zdjęciami ze spektakli przez Nią reżyserowanych. Na spotkaniu obecni byli, oprócz Jej uczniów i znajomych, wspaniali goście: syn i wnuk Pani Rogalewicz, którzy piękną polszczyzną (zapewne odziedziczoną po Mamie i Babci) opowiadali o Niej. Wszyscy czuli, że Adresatka tego spotkania nie tylko była obecna w sercach, ale - co podkreślano kilkakrotnie - Jej Duch unosił się w gościnnej sali Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Scenariusz: Maria Dłuska

Opieka Artystyczna: Wojciech Kraszewski


Opublikowano: 27 kwietnia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury