Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

KAROL KURPIŃSKI - ZAMEK NA CZORSZTYNIE

Obraz
spotkania z muzyką (przedstawienie operowe w kostiumach)

Karol Kurpiński, powszechnie znany jako autor Warszawianki, to obok Józefa Elsnera najwybitniejszy polski kompozytor przełomu klasycyzmu i romantyzmu. Nie wszyscy melomani wiedzą, że pozostawił po sobie aż 27 oper.

spotkania z muzyką (przedstawienie operowe w kostiumach)
Karol Kurpiński, powszechnie znany jako autor Warszawianki, to obok Józefa Elsnera najwybitniejszy polski kompozytor przełomu klasycyzmu i romantyzmu. Nie wszyscy melomani wiedzą, że pozostawił po sobie aż 27 oper. Z tego ogromnego dorobku na uwagę zasługuje m.in. napisany do libretta Józefa Wawrzyńca Krasińskiego Zamek na Czorsztynie. Melodyjne arie, wartka akcja, miłosna intryga, nastrój tajemniczości – wszystko to sprawia, że spektakl wart jest poznania.
Libretto: Józef Wawrzyniec Krasiński l Adaptacja i reżyseria: Jitka Stokalska l Występują: Aleksandra Klimczak/Magdalena Krysztoforska sopran (Wanda) l Katarzyna Szymkowiak/ Magdalena Pluta mezzosopran (Łucja) l Tomasz Piluchowski/ Arnold Kłymkiw tenor (Bojomir) l Michał DEMBIŃSKI/Jasin Rammal bas-baryton (Nikita) l Artur Janda/Piotr Szymanowicz - fortepian

19 X, godz. 13.15, 14.15 s. widowisk. OCK, bilet 5 zł

Opublikowano: 29 września 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury