Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ZŁOTA KACZKA

Obraz

Płocki Teatr Dramatyczny przedstawił spektakl mówiący o magicznym świecie jednej z warszawskich legend. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale czy rzeczywiście tak jest? Szewczyk Jasiek przekonał się, że pieniądze dają szczęście, ale tylko wtedy, gdy można się nimi podzielić z innymi.

Płocki Teatr Dramatyczny przedstawił spektakl mówiący o magicznym świecie jednej z warszawskich legend. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale czy rzeczywiście tak jest?
Szewczyk Jasiek przekonał się, że pieniądze dają szczęście, ale tylko wtedy, gdy można się nimi podzielić z innymi. Warszawski szewczyk, mimo ciężkiej pracy, był bardzo biedny. Marzył, że kiedyś jego los się odmieni. Pewnego dnia usłyszał, że w podziemiach zamku Ordynackiego, w Noc Świętojańską, ukazuje się złota kaczka, która rozdaje złoto. Choć szewczyk bał się ciemnych podziemi Warszawy, wyruszył w drogę i odnalazł złotego ptaka. Kaczka podarowała mu 100 dukatów i rozkazała, aby wydał je w jeden dzień, ale tylko na własne potrzeby. Zapewniła, że jeśli dotrzyma słowa, od jutra będzie żył w bogactwie.
O tym, czy szewczykowi udało się dotrzymać obietnicy i jakie bogactwo zyskał, przekonacie się podczas przedstawienia.


Reżyseria: Jan Polak

Czas trwania spektaklu: 100 min.

sala widowiskowa OCK
Bilety: 5 zł (dla dziecka) i 10 zł (dla osoby dorosłej)

gdr
Godziny dla Rodziny to akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta,
pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 22 kwietnia 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury