Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

GWIAZDKA DLA DOBRUSI

Obraz

koncert charytatywny i promocja kalendarza
O godz. 15.30 w holu Kina Jantar odbył się wernisaż wystawy zdjęć Marty Góralskiej-Wołosz. Zdjęcia zostały wykonane na sesji do kalendarza "Duże niebezpieczeństwa małych dzieci" przeznaczonego na zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację Dobrusi Napiórkowskiej wydanego wspólnie z fundacją „Projekt życie” powstałą przy Radiu Nadzieja. W wernisażu uczestniczyła nie tylko Autorka zdjęć, główna Bohaterka - Dobrusia z Rodzicami i siostrą Milką, ale także mali bohaterowie z kalendarza. zobacz zdjęcia

koncert charytatywny i promocja kalendarza

O godz. 15.30 w holu Kina Jantar odbył się wernisaż wystawy zdjęć Marty Góralskiej-Wołosz. Zdjęcia zostały wykonane na sesji do kalendarza przeznaczonego na zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację Dobrusi Napiórkowskiej. W wernisażu uczestniczyła nie tylko Autorka zdjęć, główna Bohaterka - Dobrusia z Rodzicami i siostrą Milką, ale także mali bohaterowie z kalendarza.
O godz. 16 w sali widowiskowej OCK odbył się fantastyczny, zupełnie niezwykły koncert charytatywny Dla Dobrusi. Wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Ostrołęka" oraz wokalistki Studia Piosenki z Klubu Oczko OCK. Usłyszeliśmy także "relację" Dobrusi z przebiegu leczenia jej chorych nóżek. Całość koncertu poprowadzili Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko (pomysłodawca koncertu) oraz Bogdan Piątkowski - dyrektor OCK. W holu także odbyła się aukcja przedmiotów podarowanych przez przyjaciół, z której dochód również przeznaczono na leczenie Małej Gwiazdeczki - Dobrusi.

Koncert miał cel - zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację Dobrusi Napiórkowskiej - córeczki naszej koleżanki z OCK. Liczymy na hojność naszych widzów. Wystąpili: Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka” z solistkami: Kaliną Luchcińską, Amelią i Aleksandrą Szkopińską, Magdaleną Kubeł, Izabelą Kiernozek oraz wokalistki Studia Piosenki: Agata Mieszała, Justyna Mrozek, Aneta Królicka, Monika Batogowska, Agnieszka Wesołowska, Klaudia Miłoszewska, Aleksandra Rutka, Justyna Walczuk, Katarzyna Nurczyk, Agata Miłoszewska, Aleksandra Mieszała.

Dobrusia urodziła się w ostrołęckim szpitalu 29 lipca. Przyszła na świat z nóżkami, które miała założone na siebie. Jej kolanka były wygięte w drugą stronę, stopy - tzw. końsko-szpotawe - leżały przy głowie. Objawy wskazują, że Dobrusia choruje na wrodzoną sztywność stawów – artrogrypozę. W ósmym i trzynastym tygodniu życia Dobrusia przeszła operację kolana. Obecnie na nóżki ma zakładane opatrunki gipsowe. Przed małą Dobrusią kolejne operacje: kolana i stópek oraz rehabilitacja rączki. W przyszłości będą potrzebne specjalne ortezy ortopedyczne, które mogą kosztować nawet 40 tysięcy euro. Żeby pomóc rodzicom uzbierać tak wielką kwotę przy Radiu Nadzieja powstała fundacja, na konto której można wpłacać darowizny: Fundacja PROJEKT ŻYCIE, ul. Sadowa 1/12, 18-400 Łomża. Nr konta 25 8762 0009 0008 8327 2000 0010 w tytule przelewu DOBRUSIA
Zachęcamy też do przekazywania 1% podatku - KRS 0000309499, z dopiskiem: DOBRUSIA


Opublikowano: 25 listopada 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury