Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WARSZTATY ANIMACJI

Obraz

W dniach 5-8 XI w Galerii Ostrołęka odbywały się warsztaty animacji filmowej ph. "Animacja dla każdego". Uczestniczyły w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Warsztaty były nagrodą za najlepszą frekwencję w zajęciach Akademii Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2012-2013. Warsztaty były realizowane przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.

W dniach 5-8 XI w Galerii Ostrołęka odbywały się warsztaty animacji filmowej ph. "Animacja dla każdego". Uczestniczyły w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Warsztaty były nagrodą za najlepszą frekwencję w zajęciach Akademii Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2012-2013. Podczas warsztatów dzieci zrealizowały film według własnego scenariusza.

Warsztaty były realizowane przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. SMF to jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych (działa od 1 stycznia 1958 roku). Powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, działającej jako firma państwowa. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe, seriale dla dzieci, jak i filmy kinowe.

Warsztaty prowadzili:
EUGENIUSZ GORDZIEJUK - szef produkcji Studia Miniatur Filmowych

WIESŁAW ZIĘBA - grafik, satyryk, rysownik, reżyser filmów animowanych

KAMIL NIESŁONY - operator filmowy, współautor wielu reportaży i filmów dokumentalnych

Premierowy pokaz filmu zrealizowanego przez dzieci odbył się w piątek, 8 listopada o godz. 10.35 w Szkole Podstawowej nr 1 (w sali gimnastycznej). 

Organizatorem i opiekunem ze strony OCK jest Barbara Saniewska-Cichoń.
 

Projekt jest sponsorowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

foto


Opublikowano: 06 listopada 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury