Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

SERENADA [2]

Obraz

spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
Na parterze kurnika, zbudowanego na wzór domu, mieszkają trzy kury - Blondynka, Brunetka i Ruda. Na piętrze ulokował się Kogut, który czuwa nad bezpieczeństwem kur. Pewnego wieczoru przed kurnikiem rozbrzmiewa romantyczna serenada w wykonaniu Lisa-wiolonczelisty.

spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
Na parterze kurnika, zbudowanego na wzór domu, mieszkają trzy kury - Blondynka, Brunetka i Ruda. Na piętrze ulokował się Kogut, który czuwa nad bezpieczeństwem kur. Pewnego wieczoru przed kurnikiem rozbrzmiewa romantyczna serenada w wykonaniu Lisa-wiolonczelisty. Rozpoczyna się zabawna gra w podchody. Lis, filozof, dżentelmen i podrywacz, wabi prostoduszne kury, próbując umówić się z nimi na „randkę". Rozsądny i czujny Kogut nie kładzie się jednak spać, aby nie dopuścić do tragedii.

Sztuka Sławomira Mrożka podejmuje temat relacji damsko-męskich poprzez alegorię… kurnika. Interakcje między wszystkimi bohaterami - trzema kurami, kogutem i lisem - prowadzą do nieuchronnej tragedii.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Grają: Agata Miłoszewska, Aleksandra Mieszała, Izabela Ołdakowska, Magdalena Parda, Krystian Łukaszewicz 
Scenografia: Marek Suski
Muzyka: Michał Gumkowski - wiolonczela
Klub Oczko, wstęp wolny


Opublikowano: 28 stycznia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury