Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

TRANS - OPERA S.A.L.I.G.I.A.

Obraz

Prezydent miasta Ostrołęki oraz Studio Artystyczne im. Ziembińskich zapraszają do sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury na....

Prezydent miasta Ostrołęki oraz Studio Artystyczne im. Ziembińskich zapraszają do sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury na Trans–Operę S.A.L.I.G.I.A., będącą częścią oficjalnych miejskich obchodów Święta Niepodległości.
Spektakl tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: „Modlitwy o wschodzie słońca”, „Autoportretu Witkacego”, „Czarnych perfum”, „Powrotu” czy „A my nie chcemy uciekać stąd”.
Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. Zapraszamy na opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół Historii.
W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych w tym także zdobywcy nagród Prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, natomiast autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.

sala widowiskowa OCK, wstęp wolny


Opublikowano: 28 października 2019 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury