Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

DIALOG MUZ

Obraz

wystawa fotografii i poezji
W piątkowy wieczór w holu OCK odbył się wernisaż wystawy "Dialog Muz". Wystawa jest owocem twórczych eksploracji i próby znalezienia wspólnego języka w świecie poezji i fotografii. „Dialog Muz” to innowacyjny projekt realizowany od jesieni 2012 przez uczennice klas trzecich Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. zobacz zdjęcia

wystawa fotografii i poezji
W piątkowy wieczór w holu OCK odbył się wernisaż wystawy "Dialog Muz". Wystawa jest owocem twórczych eksploracji i próby znalezienia wspólnego języka w świecie poezji i fotografii. „Dialog Muz” to innowacyjny projekt realizowany od jesieni 2012 przez uczennice klas trzecich Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Dzięki niemu cztery młode poetki: Kamila Bednarczyk, Gabriela Leszka, Julia Trykoszko, Martyna Szyszka, mają szansę po raz pierwszy zaprezentować mieszkańcom Ostrołęki swoje, skomentowane w niecodzienny sposób, wiersze - opowiedziane językiem fotografii Tomasza Lendo.  Autorki wierszy otrzymały z rąk Przewodniczącego Rady Miasta, Dariusza Maciaka i poetki - Marii Rochowicz - upominki ufundowane przez Radę Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki. Pomysłodawcą projektu jest nauczycielka języka polskiego, Anna Romejko.
„Samotność”,
Gabrysia Leszka
    Nikt nie widział łez 
    Połknął je deszcz 
    Tańczył z nimi wiatr
        Nikt nie słyszał słów
        Zagłuszył je deszcz
        Porwał je wiatr
    Nikt nie widział ran       
    Przemył je deszcz                
    Wysuszył je wiatr 
        Nikt nie słyszał krzyku bólu
        Stłumił go deszcz
        Rozwiał je wiatr
    Nikt nie widział śmierci
    Przywitał ją deszcz
    Pożegnał ją wiatr…
Wystawa objęta patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta, Dariusza Maciaka
hall OCK, wstęp wolny; wystawa czynna do końca lutego 


Opublikowano: 28 stycznia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury