Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

JEZIORO ŁABĘDZIE - GdR

Obraz

widowisko baletowe w wykonaniu Młodego Baletu Polskiego Szkoły Baletu i Teatru Anny Davies w ramach akcji Godziny dla Rodziny

W baśniowej krainie tańca i muzyki dzieci poznają historię miłości Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. Młody książę będąc nad jeziorem, zakochuje się w zaczarowanej księżniczce, którą może uwolnić od zaklęcia. Musi poprzysiąc jej prawdziwą miłość, co też czyni...

widowisko baletowe w wykonaniu Młodego Baletu Polskiego Szkoły Baletu i Teatru Anny Davies w ramach akcji Godziny dla Rodziny

W baśniowej krainie tańca i muzyki dzieci poznają historię miłości Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. Młody książę będąc nad jeziorem, zakochuje się w zaczarowanej księżniczce, którą może uwolnić od zaklęcia. Musi poprzysiąc jej prawdziwą miłość, co też czyni. Później odbywa się bal. Przybywa na niego także zły czarownik Rotbart ze swą córką Odylią, która łudząco podobna jest do Odetty. Książę przysięga i jej wieczne uczucie. Kiedy zorientuje się w pomyłce będzie próbował ratować swoją prawdziwą miłość.
„Jezioro Łabędzie” to opowieść o walce dobra ze złem, zdradzie i potędze miłości, która przekracza granice życia i śmierci.
Piękne kostiumy, wspaniali tancerze, sztuczki iluzjonistyczne sympatycznego, nadwornego błazna i pokaz talentu dziecięcych tancerzy z pewnością zainteresują najmłodszych widzów i zapoznają ze sztuką baletu. Muzyka, taniec, ruch sceniczny są przy tym bardzo czytelne, a w spektaklu oprócz klasycznego baletu zobaczymy też elementy tańca nowoczesnego.
choreografia Anna Wujkowska do muzyki Piotra Czajkowskiego

sala widowiskowa OCK, godz. 12, bilety: 7 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły)

jez1

jez2

jez3

jez4


Opublikowano: 15 listopada 2017 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury