Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OD PIAF DO GAROU

Obraz

recital Michała Bajora
Wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych za nami.
Tym razem Michał Bajor zaśpiewał utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej "Od Piaf do Garou". Było to więc spotkanie z piosenką francuską, zarówno tą klasyczną, jak i współczesną.

recital Michała Bajora
Wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych za nami.
Tym razem Michał Bajor zaśpiewał utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej "Od Piaf do Garou". Było to więc spotkanie z piosenką francuską, zarówno tą klasyczną, jak i współczesną. Nie mogło więc zabraknąć czegoś z repertuaru Edith Piaf czy Charlesa Aznavoura. Smaczku całości dodaje jeszcze fakt, że piosenki usłyszeliśmy w doskonałych tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego.
Poetycki materiał Michał Bajor ubiera w nastrojowe ramy, ale już za chwilę potrafi bawić gdzieś na granicy musicalu i komedii. Nie stroni zarówno od zwiewnych, melodyjnych utworów, jak i od tych podszytych powagą. O tym, jak bardzo piosenka francuska w interpretacjach Bajora przypadła do gustu polskiej publiczności niech świadczy fakt, że krążek z tym materiałem uzyskał status Platynowej Płyty.

logo-nastroje


Opublikowano: 15 stycznia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury