Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OLGA BOŃCZYK - PIOSENKI Z KLASĄ

Obraz

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje

Na program koncertu składają się najpiękniejsze piosenki filmowe a także niezapomniane polskie przeboje. Powrócimy więc wspomnieniami do „Cabaretu” Boba Fosse'a, zajrzymy do filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, w którym przed laty...

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje

Na program koncertu składają się najpiękniejsze piosenki filmowe a także niezapomniane polskie przeboje. Powrócimy więc wspomnieniami do „Cabaretu” Boba Fosse'a, zajrzymy do filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, w którym przed laty Judy Garland wyśpiewała jedną z najpiękniejszych piosenek „Over the rainbow”. Przypomnimy takie przeboje jak „Parole, parole”, „New York, New York” czy „Diamonds are the girls best friend”. Zaletą tego koncertu jest fakt, że wiele piosenek dotąd wykonywanych w języku angielskim, w tym koncercie doczekało się mistrzowskich przekładów pióra m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jerzego Bielunasa czy Jacka Bończyka. Z polskich piosenek usłyszymy „Jego portret”, piosenkę, zaśpiewaną na planie serialu „Na dobre i na złe”. Nie zabraknie też starych wspaniałych przebojów, takich jak „Gdy mi ciebie zabraknie” czy „Szeptem”. Dla tych, którzy lubią jazz, kilka znanych i niezapomnianych standardów.
Olga Bończyk – urodziła się 16 stycznia 1968 roku we Wrocławiu w szczególnej rodzinie. Jej rodzice nie słyszeli, żyła zatem na pograniczu dwóch światów – świata ciszy i świata muzyki… ponieważ szybko się okazało, że wraz ze starszym bratem Mirkiem są uzdolnieni muzycznie. Przedszkolanka namówiła rodziców Olgi, by pozwolili rodzeństwu uczyć się w szkole muzycznej. I tak to wszystko się zaczęło.

W wieku 6 lat rozpoczęła edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego przy ul. Łowieckiej we Wrocławiu w klasie fortepianu. – Moim mistrzem była Pani Janina Butor. Dla niej ćwiczyłam mozolnie gamy i pasaże, u niej wylewałam poty nad etiudami Chopina… Ale to ona uwierzyła w mój talent i pokazała mi mój własny świat wrażliwości muzycznej. Gdyby nie jej determinacja i pomoc gdy wątpiłam w swoje siły, nigdy nie byłabym tu gdzie jestem. Szkoła muzyczna odebrała mi dzieciństwo, ale nauczyła mnie pracowitości, solidności, dyscypliny i obowiązkowości… Nauczyła mnie, że w tym zawodzie trzeba ciężko na wszystko pracować, by odnieść pierwszy sukces. – opowiadała później niejednokrotnie Olga.
 

sala widowiskowa OCK

bilet 30 zł

Sprzedaż biletów od 27 XI w kasie Kina Jantar (od godz. 15)

Akcja NASTROJE WE DWOJE - finansowana z Budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta

logo-nastroje


Opublikowano: 04 listopada 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury