Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WAGLEWSKI FISZ EMADE

Obraz

Kolejny koncert z cyklu Nastroje we Dwoje za nami. Tym razem naszymi gośćmi byli Panowie Waglewscy: Wojciech i jego synowie - Bartek i Piotrek.

Kolejny koncert z cyklu Nastroje we Dwoje za nami. Tym razem naszymi gośćmi byli Panowie Waglewscy: Wojciech i jego synowie - Bartek i Piotrek.

Wojtek Waglewski (Wagiel), Bartek (Fisz) i Piotrek (Emade), nagrali „Męską muzykę” - pierwszą wspólną płytę. A jaka jest ta „Wagli muzyka?” „Męska, miejska, miłosna, domowa…”. Przebojowa, choć w sumie bardzo kameralna, po prostu - męska. Wojtek Waglewski, który jest kompozytorem prawie wszystkich utworów, inspirował się Waitsem, bluesem, a nawet country. Sześć z piętnastu tekstów napisał Fisz, który też sam w tych sześciu piosenkach śpiewa. Producentem jest - a jakże - Emade. Dlatego w nowoczesnych i przestrzennych brzmieniach („innych brzmieniach”) „Męskiej muzyki” prosimy szukać analogii np. z nie tak odległym hitem Marysi Peszek.
Muzycznie album jest oszczędny. Wagli (Wojtka na gitarach i wokalu, Fisza na wokalu, Emade na perkusji) wspomagają w graniu jedynie Marcin Masecki (na pianinie - akustycznym i elektrycznym) oraz Bartek Łęczycki (na harmonijce ustnej). Udział zwłaszcza tego pierwszego - jednego z najoryginalniejszych młodych polskich pianistów jazzowych - jest „smaczkiem” płyty także dlatego, że Masecki wcale nie gra jazzu…

A w naszym koncercie wystąpili:

Wojciech Waglewski – gitara śpiew

Fisz – bas, śpiew

Emade - perkusja

Mariusz Obijalski - instr. klawiszowe

Bartek Łęczycki - harmonijka

sala widowiskowa OCK, bilet 25 zł

logo-nastroje

akcja finansowana z budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 09 października 2012 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury