Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

GAUDEAMUS W OUTW

Obraz

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Ostrołęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To już trzeci rok istnienia Uczelni.

Podczas uroczystości słuchacze pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie oraz otrzymali legitymację OUTW.


W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Ostrołęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To już trzeci rok istnienia Uczelni.

Podczas uroczystości słuchacze pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie oraz otrzymali legitymację OUTW. Wykład inauguracyjny „Spojrzenie na współczesne problemy bezpieczeństwa” przedstawił dr Adrian Konopka. Oprawę uroczystości przygotował chór OUTW pod kierunkiem Bożeny Harasimowicz Pęzy, wykonując hymn Ostrołęki i „Gaudeamus Igitur”. Nie zabrakło ciepłych słów Janusza Kotowskiego Prezydenta Miasta Ostrołęki do słuchaczy OUTW.  Głos zabrał także Pan Jerzy Grabowski Przewodniczący Rady Miasta, Pan Bogdan Piątkowski dyrektor OCK oraz przedstawiciele Samorządu. W bieżącym roku z zajęć OUTW korzystać będzie 250 słuchaczy, w tym 50 nowych z pierwszego roku. Propozycja dotychczasowych zajęć powiększyła się o zajęcia języka hiszpańskiego oraz taniec w kręgu.

 


Opublikowano: 30 września 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury