Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

W PEWNYM MIASTECZKU NA KRESACH

Obraz

koncert z cyklu Spotkania z muzyką

Szczególnie lubiany przez szkolną publiczność zespół Pies Szczeka zaprasza na koncert poświęcony muzyce charakterystycznej dla Kresów dawnej Polski. Ukształtowały ją rozmaite tradycje i wpływy, tak słowiańskie, jak żydowskie, litewskie czy cygańskie. Liryczne ballady, wielokulturowe pieśni i piosenki, skoczne tańce oraz ciekawe instrumenty złożą się na barwny spektakl, którego scena będzie niewielkie polskie miasteczko z kończ XIX stulecia.

koncert z cyklu Spotkania z muzyką

Szczególnie lubiany przez szkolną publiczność zespół Pies Szczeka zaprasza na koncert poświęcony muzyce charakterystycznej dla Kresów dawnej Polski. Ukształtowały ją rozmaite tradycje i wpływy, tak słowiańskie, jak żydowskie, litewskie czy cygańskie. Liryczne ballady, wielokulturowe pieśni i piosenki, skoczne tańce oraz ciekawe instrumenty złożą się na barwny spektakl, którego scena będzie niewielkie polskie miasteczko z kończ XIX stulecia. W programie koncertu znajdą się m.in. polskie pieśni religijne śpiewane z towarzyszeniem liry korbowej, żydowskie niguny czyli pieśni transowe, jak również litewskie sutartines - najstarsze znane pieśni żniwne. Mamy nadzieję, że ten fascynujący świat zachwyci swoim bogactwem i pięknem także naszych najmłodszych słuchaczy.

sala OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 04 października 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury