Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Spektakl dla dzieci - "Mikołaj Kropielnik z Olsztyna"

Obraz

Data wydarzenia: 27.08.2023., godz. 17:00

Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci, "Mikołaj Kropielnik z Olsztyna"w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek, scena przy DH Kupiec (Plac Wolności), 27.08.2023 r. o godz. 17.00,  czas trwania 55 minut.

 

Pełna zabawnych gagów, gonitw historia o fikcyjnych przygodach Mikołaja Kopernika podróżującego w czasie. Bohater przybywa w swoim wehikule do współczesnego Olsztyna i spotyka na swojej drodze mieszkańca naszego miasta - przedsiębiorcę Mikołaja Kropielnika. Jakie będą koleje losu obu postaci, musicie przekonać się sami przychodząc na spektakl.
Przedstawienie nawiązuje do tradycji włoskiej komedii dell'arte oraz do konwencji ludowego teatru lalkowego XVIII i XIX w. Mikołaja Kropielnika cechuje pogarda dla postaci śmierci, diabła, czy władzy w osobie policjanta i z tego powodu często wpada w tarapaty.

Spektakl jest pokazem kunsztu animacyjnego dwójki aktorów-lalkarzy - Jarka Cupriaka i Mateusza Mikoszy.

Dla dzieci w wieku 6 +

Wstęp wolny.


Opublikowano: 10 sierpnia 2023 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2023, 12:59

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury