THE BEST OF SGT 16 Grudnia 2016 18.00

wernisaż
Galeria Ostrołęka prezentuje ostrołęczanom dorobek fotograficzny Suwalskiej Grupy Twórczej. Wystawa jest efektem wymiany artystycznej Galerii Ostrołęka z galeriami Suwalskiego Ośrodka Kultury. We wrześniu w słynnej suwalskiej Galerii Fotografii PAcamera prezentowana była wystawa „Ostrołęka – portret miasta”, przygotowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne. 

„Jeśli tytuł wystawy kojarzy się Państwu z płytą zespołu muzycznego z najlepszymi utworami, to wszystko w porządku. „The best of SGT” to rzeczywiście album, chociaż nie z muzyką, a z wyborem zdjęć Suwalskiej Grupy Twórczej, w większości z ostatnich 10 lat. To przewrotny tytuł, bo czy, spośród podobnych grup fotograficznych, SGT jest the best? Pewnie są w kraju stowarzyszenia, kluby fotograficzne lub grupy artystyczne działające prężniej, mające większe osiągnięcia, ale i SGT nie ma się czego wstydzić.
SGT jest grupą zaprzyjaźnionych osób różnych profesji, których łączy pasja fotografowania. Tym, co wspólne dla wszystkich SGT-owców jest również umiłowanie piękna przyrody Suwalszczyzny oraz chęć dania tej fascynacji artystycznego wyrazu. Gościnne progi najpierw Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki, a obecnie Suwalskiego Ośrodka Kultury, już od 10 lat umożliwiają Grupie kontakt z odbiorcami podczas wystaw i różnego rodzaju pokazów. Do chwili obecnej dwudziestoosobowa Grupa SGT zorganizowała 24 wystawy i prezentacje w Suwałkach, w regionie i za granicą, zorganizowała bądź uczestniczyła w 17 plenerach, przygotowała 16 pokazów slajdów.
Statystyki pozostawmy jednak urzędnikom. Jubileusz 10-lecia Grupy SGT mimowolnie skłania do refleksji, wspomnień i podsumowań. Charakterystyczne dla artysty jest poczucie, że można było lepiej i więcej oraz niedosyt – właściwej realizacji, czasu, czy energii. Takie myśli są naturalne. Patrząc wstecz można rozważać, która wystawa była najlepsza, który plener najpłodniejszy w udane fotografie. Ekspozycja pokazuje zdjęcia najlepsze naszym zdaniem. Ostateczna ocena, wybór the best of „The best of SGT”, należy do Państwa”.  Andrzej Zujewicz

 

hol OCK, wstęp wolny

 

Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl

Wernisaż wystawy Suwalskiej Grupy Twórczej - fot. Jolanta Góralska

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam