MONIKA KUSZYŃSKA 07 Maja 2016 17.00

koncert
Ta polska piosenkarka i autorka tekstów ze swoim pierwszym zespołem, Farenheit, wydała singel „Film”. Podczas nagrywania tej piosenki zauważona została przez lidera Varius Manx, Roberta Jansona. Pod koniec roku 2000 została wokalistką tego zespołu. W 2001 roku ukazał się ich pierwszy, wspólnie nagrany album zatytułowany Eta. W lipcu 2002 zespół zdobył pierwszą nagrodę podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich organizowanym w Karlshamn za utwór „Moje Eldorado”.
W styczniu 2003 roku zespół wziął udział w krajowych eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Sonny”.
28 maja 2006 Monika Kuszyńska wraz z członkami zespołu Varius Manx miała poważny wypadek samochodowy i od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim.
W 2009 roku ukazał się album Beaty Bednarz zatytułowany Pasja miłości, na który Kuszyńska nagrała napisany przez siebie utwór – „Nowa rodzę się”.
W 2012 wokalistka objęła funkcję trenera w drugiej edycji programu TVP2 Bitwa na głosy. Ze swoją grupą zajęła 5. miejsce. W finałowym odcinku show miała miejsce premiera jej singla, „Ocaleni”. 2 czerwca z tym utworem wokalistka wzięła udział w konkursie „Premiery” podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 12 czerwca 2012 odbyła się premiera jej pierwszej solowej płyty zatytułowanej Ocalona.
W lutym 2013 piosenkarka otrzymała nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Gwiazda piosenki i estrady. Wtedy też została gospodynią cyklu przedstawiającego wzruszające, inspirujące i dramatyczne historie ludzi w programie Dzień Dobry TVN.
W 2015 roku Artystka reprezentowała Polskę podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

 

sala widowiskowa OCK

bilet 30 zł, sprzedaż biletów od 3 IV, od godz. 15

 

Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

Koncert Moniki Kuszyńskiej

© 2020 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam