KONCERT ZESPOŁU THE POLISH 29 Lipca 2018 16.00

kulturalnie przy fontannie
The Polish to nowy zespół rockowy, którego założycielem jest Wojciech „Yellow” Żółty, znany szerokiej publiczności z zespołu Akurat. Swoją twórczość określają jako „ROCK PSYCHOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANY”. Singiel pt. „99 lat” jest pierwszym, który promuje album o tym samym tytule. Teledysk do piosenki nagrywany był na dnie Jeziora Żywieckiego dotkniętego przez tegoroczną suszę. Na płycie znajdzie się 11 energetycznych rockowych piosenek z tekstami w języku polskim. Jako ciekawostka pojawi się też jeden utwór z muzyką do wiersza Juliana Tuwima.
Album jest autorskim i szczerym spojrzeniem na otaczający świat, ubranym w rockowe dźwięki. Ciekawe i niebanalne teksty są zwykle „o czymś” i, co ważne, traktują słuchacza serio. Intuicja Wojciecha Żółtego do tworzenia „rockowo-przebojowych” melodii, którą mogliśmy obserwować już w zespole Akurat („Lubię mówić z Tobą”, „Fantasmagorie”, „Papapa”), tutaj rozkwita w pełni. Płyta „99 lat” to zbiór utworów pełnych energii i gitarowego pazura, jednocześnie wpadających w ucho tak szybko, że nucimy je już po pierwszym wysłuchaniu. Czerpiąc z najlepszych rockowych wzorców, The Polish już na starcie mają swoje charakterystyczne brzmienie, a jako twórcy „rocka psychologicznie zaangażowanego” wydają się być refleksyjni na tyle, by ośmielić się tym dzielić ze słuchaczami.
W The Polish muzycznie wspierają się: Ziemowit „Ziemo” Rybarkiewicz (Delight, SoundQ, Kreuzberg) potrafiący dać niemiłosierny „wycisk” perkusji, na gitarze basowej melodyjne partie w niskich częstotliwościach biegle przeprowadza Robert Okręglicki, gitarowe harmonie należą do Konrada Gruszki, który o mały włos nie został pianistą. Wokal i gitarę rytmiczną napędza Wojciech „Yellow” Żółty.

 

scena przy Kupcu

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam